Mediacja czyni cuda

Polskie Centrum Mediacji jest największym polskim stowarzyszeniem skupiającym ponad 1000 mediatorów w ponad 50-ciu oddziałach i filiach w całym kraju.

W swojej codziennej pracy widzimy pozytywne efekty jakie mediacja daje osobom będących w sytuacji konfliktu. Czasami jest to możliwość przedstawienia swoich argumentów i wysłuchania drugiej osoby oddzielając emocje od problemu, innym razem polepszenie komunikacji, a bardzo często wypracowanie porozumienia i podpisanie ugody.

Zapewne każdy z mediatorów mógłby również podać wiele przykładów konfliktów, które wydawały się nie do rozwiązania, a w trakcie mediacji strony, z pomocą bezstronnego i neutralnego mediatora, w atmosferze dobrowolności i poufności wypracowywały porozumienie korzystne dla obu stron. W sprawach rodzinnych, sąsiedzkich, społecznych dochodziło do podpisania ugody, polepszenia relacji, a czasem również do przebaczenia, a w sprawach biznesowych nie rzadko do dalszej współpracy wcześniej zwaśnionych firm.

Będąc świadkami takich wydarzeń mówimy, że MEDIACJA CZYNI CUDA.

W 2010 roku, inspirowani Międzynarodowym Dniem Mediacji, który wtedy przypadał na 21 października, postanowiliśmy wzmocnić nasz przekaz organizując ogólnopolską kampanię społeczną, której celem jest informowanie czym jest mediacja, kto i w jaki sposób może z niej skorzystać i jakie przynosi korzyści osobom w niej uczestniczącym.

Szczególnie w Tygodniu Mediacji, ale również przez cały rok organizujemy i uczestniczymy w spotkaniach, konferencjach, wywiadach, szkoleniach i innych wydarzeniach promujących ideę mediacji. Prowadzimy bezpłatne konsultacje w naszych oddziałach i filiach, a także w sądach, prokuraturach, w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich i innych miejscach w całej Polsce.

Jesteśmy wydawcą jedynego w Polsce branżowego pisma „Mediator”, który został wydany po raz pierwszy w 1996 roku.

Już od paru lat z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji ogłaszamy konkurs „Mediacja – najlepszy sposób na rozwiązanie konfliktu”, w którym nagrodami głównymi są bezpłatne szkolenia dla kandydatów na mediatorów.

Mamy oddziały
w całej Polsce.
Znajdź oddział najbliżej Ciebie.
Znajdź oddział
Chcesz zostać
mediatorem?
Kształć się u najlepszych!
Zostań mediatorem
Copyright © 2020 Polskie Centrum Mediacji
projekt i wykonanie:
Agencja Marketingowa - iWizerunek.plStrony Internetowe Wordpress - 84.pl
crossmenuchevron-right