Zostań mediatorem

Jak zostać mediatorem?

W Polskim Centrum Mediacji opracowaliśmy pełną ścieżkę kariery mediatora. Od podstaw przygotowujemy chętnych i zainteresowanych dziedziną mediacji. Oferujemy pakiety szkoleń skierowane dla tych, którzy planują rozpocząć przygodę z mediacjami, jak i dla działających już mediatorów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwinąć swoje umiejętności na tym polu. Przygotowane przez nas szkolenia w sposób nowatorski i angażujący łączą wiedzę z praktyką.

Oferujemy również zaawansowaną ścieżkę kształcenia i rozwoju dla mediatorów. Tzw. V stopień kształcenia obejmuje facylitacje, moderacje, konsultacje społeczne czy edukatorów mediatorów rówieśniczych. Od 2019 jesteśmy Instytucją Certyfikującą z zakresu sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych i z zakresu sądowych i pozasądowych mediacji gospodarczych w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości.

Sprawdź szczegóły dotyczące tego jak zostać mediatorem.

Kursy, Szkolenia z Mediacji

Przygoda z mediacjami rozpoczyna się od szkolenia „bazowego”, które otwiera drogę do zdobycia kolejnych poziomów tej sztuki. W naszej placówce organizujemy zarówno te podstawowe szkolenia, jak i bardzo zaawansowane kursy specjalistyczne z mediacji karnych, rodzinnych, cywilnych, gospodarczych jak i mediacji szkolnych czy rówieśniczych. Przeprowadzamy również certyfikację mediatorów z zakresu sądowych i pozasądowych mediacji cywilnych oraz sądowych i pozasądowych mediacji gospodarczych jako Instytucja Certyfikująca w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Studia Podyplomowe

Zostań absolwentem jednej z renomowanych szkół wyższych, w których zdobędziesz wiedzę, techniki oraz poznasz wszelkie aspekty prawne pracy mediatora. Rozpocznij studia podyplomowe z współpracującymi z Polskim Centrum Mediacji uczelniami, które mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Gdyni oraz w Gdańsku.

Staż w PCM

W Polskim Centrum Mediacji realizujemy również staże mediacyjne. Zadaniem każdego mediatora jest profesjonalne i efektywne rozwiązywanie sporów. Celem stażu mediacyjnego jest odpowiednie przygotowanie przyszłych mediatorów. Staż wzmacnia umiejętności mediatorów, buduje pewność, która jest niezbędna do skutecznego i satysfakcjonującego finalizowania sporów.

Ścieżka rozwoju Mediatora

W Polskim Centrum Mediacji przygotowaliśmy sprawdzoną ścieżkę kształcenia i rozwoju mediatora. Rekomendowany przez nas rozwój opracowany został na bazie naszego wieloletniego doświadczenia wynikającego z przeprowadzonych skutecznie mediacji oraz ze szkoleń prowadzonych w tej dziedzinie. Do dyspozycji są wybitni trenerzy i szkoleniowcy, którzy przekazują swoje praktyki i dzielą się wiedzą.

Certyfikacja Mediatora

Polskie Centrum Mediacji od 8 października 2019 ma uprawnienia nadane przez Ministerstwo Sprawiedliwości do certyfikacji mediatorów w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (ZSK). ZSK określa zasady i standardy potwierdzania funkcjonujących w nim kwalifikacji, co gwarantuje wysoką jakość certyfikatów zawodowych wydawanych w ramach systemu. Mediator, po pomyślnie zdanym egzaminie, otrzymuje certyfikat z dziedziny mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych oraz mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach gospodarczych.

Kadra trenerska PCM

Szkolenia realizowane w Polskim Centrum Mediacji prowadzone są przez doskonale wykwalifikowaną kadrę szkoleniowo-trenerską. To absolwenci renomowanych uczelni, a przede wszystkim doświadczeni i praktykujący mediatorzy, mający w portfolio szereg pozytywnie zakończonych mediacji. Poznaj naszą kadrę trenerską. Dowiedz się jakie kompetencje mają nasi trenerzy i potwierdź ich umiejętności.

Mamy oddziały
w całej Polsce.
Znajdź oddział najbliżej Ciebie.
Znajdź oddział
Chcesz zostać
mediatorem?
Kształć się u najlepszych!
Zostań mediatorem
Copyright © 2020 Polskie Centrum Mediacji
projekt i wykonanie:
Agencja Marketingowa - iWizerunek.plStrony Internetowe Wordpress - 84.pl
crossmenuchevron-right