Mediator Dorota Kłos

tel: 501-185-970
e-mail: dk@life.pl

Nr legitymacji PCM:

Oddział mediatora:

Miejsca prowadzenia mediacji

  • ul. Sienkiewicza 7 (Ip); Słupsk

Rodzaje prowadzonych mediacji:

  • z nieletnim sprawcą czynu karalnego
  • szkolne - rówieśnicze

Wykształcenie mediacyjne

  • nazwa specjalizacji: Mediator w sprawach rówieśniczych, szkolnych i nieletniego sprawcy czynu karalnego
  • nr dyplomu: PCM program i trenerzy
  • inne wykształcenie z tej specjalizacji: Studia Podyplomowe Akademii Morskiej w Słupsku nr 6626 - mediacje i negocjacje w szkole i z nieletnim; Świadectwo 8/2006 PCM O/Słupsk - szkolenie 28 nauczycieli, projekt: "Mediacja efektywnym sposobem rozwiązywania konfliktów"

Wykształcenie

wyższe - filologia polska; Studia Podyplomowe Akademii Morskiej w Słupsku nr 6626 - mediacje i negocjacje w szkole i z nieletnim;

Informacje

Mediacje to przygoda, która zaczęła się dla mnie od 2006 r od współpracy z PCM/Oddział Słupsk.

Dzięki programom przygotowywanym i wdrażanym przez mediatorów słupskiego oddziału PCM kilkuset młodych ludzi zostało mediatorami mediacji rówieśniczej. Od tamtej pory jestem opiekunką młodych mediatorów w mojej macierzystej szkole, czyli w II Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku. Wspólnie z przeszkolonymi uczniami przygotowuję zajęcia propagujące ideę mediacji wśród młodych ludzi.

Idea mediacji jest mi szczególnie bliska z racji pracy w szczególnym środowisku, jakim jest szkoła. Jest to przestrzeń nierzadko skomplikowanych relacji międzyludzkich, a zatem także nieuniknionych konfliktów.

Po ukończeniu studiów podyplomowych z zakresie "Mediacje i negocjacje w szkole" mogę w praktyce wykorzystywać umiejętności mediacyjne i negocjacyjne, szczególnie w w sprawach nieletnich. Niezwykle pomocne okazują się w tym wypadku wiedza i doświadczenie w zakresie psychologicznych i środowiskowych mechanizmów powstawania, eskalacji i sposobów rozwiązywania konfliktów.

Mamy oddziały
w całej Polsce.
Znajdź oddział najbliżej Ciebie.
Znajdź oddział
Chcesz zostać
mediatorem?
Kształć się u najlepszych!
Zostań mediatorem
Copyright © 2020 Polskie Centrum Mediacji
projekt i wykonanie:
Agencja Marketingowa - iWizerunek.plStrony Internetowe Wordpress - 84.pl
crossmenuchevron-right