Nr legitymacji PCM:
absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, magister pedagogiki specjalnej, specjalność resocjalizacja
Członek Zespołu ds. Wprowadzania Mediacji w Polsce. Współzałożyciel stowarzyszenia Polskie Centrum Mediacji. Mediacją zajmuje się od 1998 r. Wpisany w Sądzie Okręgowym w Lublinie do wykazu osób godnych zaufania uprawnionych do prowadzenia mediacji w sprawach karnych i nieletnich, stały mediator przy Sądzie Okręgowym w Lublinie w sprawach cywilnych. Przeprowadził kilka tysięcy udokumentowanych mediacji w sprawach sądowych, przedsądowych i pozasądowych. W latach 200-2013 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Głównego PCM oraz Członka Zazrądu PCM. Członek Komisji Etyki PCM. Certyfikowany trener, szkoleniowiec i superwizor w zakresie mediacji w PCM. Patron mediatorów-stażystów. Prowadzi szkolenia w zakresie mediacji od 2001 r.
Wykładowca na uczelniach: KUL w Lublinie, UMCS w Lublinie, UJ w Krakowie, AGH w Krakowie, UAM w Poznaniu, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Szkoła Wyższa Ateneum w Gdańsku, Wyższa Szkoła Biznesu - National - Louis University w Nowym Sączu, WSAiB w Gdyni. Od 2011 r. wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
Odbył w Kancelarii Senatu Rzeczpospolitej Polskiej szkolenie prawne dla mediatorów w zakresie mediacji cywilnej. Koordynator lokalny ogólnopolskiego pilotażowego programu Ministerstwa Sprawiedliwości i PCM pt. "Mediacja jako forma sprawiedliwości naprawczej". Współautor i trener w projekcie "Eko-mediator promotorem zrównoważonego rozwoju".
Nauczyciel mianowany ze specjalizacją pierwszego stopnia oraz kilkuletnią praktyką w pracy z małoletnimi i nieletnimi.
W latach 2007-2009 jako Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Spółki Akcyjnej prowadził negocjacje handlowe w toku bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Posiada doświadczenie w rozwiązywaniu sporów pracowniczych w toku restrukturyzacji oraz zmian organizacyjnych. Od 2000 r. prowadzi działalność gospodarczą pod firmą Ośrodek Mediacji i Negocjacji w Lublinie.
Szkolenia:
mediacje w sprawach karnych:
mediacje w sprawach nieletnich sprawców czynu karalnego:
mediacje szkolne, oświatowe i rówieśnicze: