Mediator Robert Kaszczyszyn

tel: 608 478 488
e-mail: omin@wp.pl

Nr legitymacji PCM:

Oddział mediatora:

Miejsca prowadzenia mediacji

 • ul. Dolna 3 Maja 3 lok. 212; 20-079 Lublin

Rodzaje prowadzonych mediacji:

 • cywilne
 • gospodarcze
 • pracownicze
 • rodzinne
 • karne
 • z nieletnim sprawcą czynu karalnego

Wykształcenie mediacyjne

 • nazwa specjalizacji: Mediator w sprawach cywilnych i gospodarczych
 • nr dyplomu: 240/A/MC/03/10
 • inne wykształcenie z tej specjalizacji: Akredytowane Świadectwo ukończenia Kursu Mediacji Bevans Solicitors, Londyn 2004r.

Wykształcenie mediacyjne

 • nazwa specjalizacji: Mediator w sprawach rodzinnych
 • nr dyplomu: 354/MR/11/09
 • inne wykształcenie z tej specjalizacji: Szkolenie Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska linia" n.t. "Przeciwdziałania przemocy w rodzinie" szkolenie podstawowe dla mediatorów

Wykształcenie

absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, magister pedagogiki specjalnej, specjalność resocjalizacja

Informacje

Członek Zespołu ds. Wprowadzania Mediacji w Polsce. Współzałożyciel stowarzyszenia Polskie Centrum Mediacji. Mediacją zajmuje się od 1998 r. Wpisany w Sądzie Okręgowym w Lublinie do wykazu osób godnych zaufania uprawnionych do prowadzenia mediacji w sprawach karnych i nieletnich, stały mediator przy Sądzie Okręgowym w Lublinie w sprawach cywilnych. Przeprowadził kilka tysięcy udokumentowanych mediacji w sprawach sądowych, przedsądowych i pozasądowych. W latach 200-2013 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Głównego PCM oraz Członka Zazrądu PCM. Członek Komisji Etyki PCM. Certyfikowany trener, szkoleniowiec i superwizor w zakresie mediacji w PCM. Patron mediatorów-stażystów. Prowadzi szkolenia w zakresie mediacji od 2001 r.

Wykładowca na uczelniach: KUL w Lublinie, UMCS w Lublinie, UJ w Krakowie, AGH w Krakowie, UAM w Poznaniu, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Szkoła Wyższa Ateneum w Gdańsku, Wyższa Szkoła Biznesu - National - Louis University w Nowym Sączu, WSAiB w Gdyni. Od 2011 r. wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Odbył w Kancelarii Senatu Rzeczpospolitej Polskiej szkolenie prawne dla mediatorów w zakresie mediacji cywilnej. Koordynator lokalny ogólnopolskiego pilotażowego programu Ministerstwa Sprawiedliwości i PCM pt. "Mediacja jako forma sprawiedliwości naprawczej". Współautor i trener w projekcie "Eko-mediator promotorem zrównoważonego rozwoju".

Nauczyciel mianowany ze specjalizacją pierwszego stopnia oraz kilkuletnią praktyką w pracy z małoletnimi i nieletnimi.

W latach 2007-2009 jako Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Spółki Akcyjnej prowadził negocjacje handlowe w toku bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Posiada doświadczenie w rozwiązywaniu sporów pracowniczych w toku restrukturyzacji oraz zmian organizacyjnych. Od 2000 r. prowadzi działalność gospodarczą pod firmą Ośrodek Mediacji i Negocjacji w Lublinie.

Szkolenia:

mediacje w sprawach karnych:

 • dyplom ukończenia szkolenia organizowanego przez Stowarzyszenie Penitencjarne "Patronat", Zespół ds. Wprowadzenia Mediacji w Polsce prowadzone przez Centrum Negocjacji w Warszawie, 12-17 marca 1999 r.
 • kształcenie zawodowe II stopnia - Certyfikat nr 14 - "Kształcenie w zawodzie mediatora w dziedzinie pojednania ofiar i sprawcy przestępstwa" - Biuro ds. Usług w zakresie Pojednania Ofiar i Sprawcy i Postępowania Rozjemczego, Kolonia 2001 r.. Szkolenie z zakresu przesłuchiwania osób małoletnich świadków, ofiar przestępstw organizowane przez Fundację Dzieci Niczyje.

mediacje w sprawach nieletnich sprawców czynu karalnego:

 • dyplom ukończenia szkolenia organizowanego przez Stowarzyszenie Penitencjarne "Patronat", Zespół ds. Wprowadzenia Mediacji w Polsce prowadzone przez Centrum Negocjacji w Warszawie, 12-17 marca 1999 r.

mediacje szkolne, oświatowe i rówieśnicze:

 • Współautor i realizator kilku edycji (od 2002 r.) ogólnopolskiego programu profilaktyczno-edukacyjnego i konkursu "Rozwiązuję spory bez przemocy, czyli co wiem o sprawiedliwości naprawczej".
Mamy oddziały
w całej Polsce.
Znajdź oddział najbliżej Ciebie.
Znajdź oddział
Chcesz zostać
mediatorem?
Kształć się u najlepszych!
Zostań mediatorem
Copyright © 2020 Polskie Centrum Mediacji
projekt i wykonanie:
Agencja Marketingowa - iWizerunek.plStrony Internetowe Wordpress - 84.pl
crossmenuchevron-right